• 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Chelsea FC - Brighton&Hove FC 0-0. Liga angielska - 32. kolejka Premier League

W starciu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 20 kwietnia, drużyna Chelsea FC zremisowała z Brighton&Hove FC 0-0. Spotkanie odbyło się na Stamford Bridge w Londynie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Modera występującego w Brighton&Hove FC.

32. kolejka Anglia - Premier League
2021-04-20 21:15 | Stadion: Stamford Bridge | Arbiter: Stuart Attwell
Chelsea Londyn
Brighton & Hove Albion FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Brighton&Hove FC przebywa na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Chelsea FC wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna ”The Blues” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Jorginhowi i Kurtowi Zoumie.

Trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Adam Lallana, a murawę opuścił Leandro Trossard. Trener Chelsea FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Marcosa Alonsa i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Hudsona-Odoiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Kai Havertz został zmieniony przez Tima Wernera. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Benowi White'owi z drużyny gości. Była to 73. minuta pojedynku. W 74. minucie Alexis Mac został zmieniony przez Neala Maupaya, a za Dannego Welbecka wszedł na boisko Jakub Moder, co miało wzmocnić zespół Brighton&Hove FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hakima Ziyecha na Oliviera Girouda.

W doliczonej drugiej minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Ben White, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Adam Webster
35′ Kurt Happy Zouma
Lewis Dunk
Reece James
Joël Ivo Veltman
35′ Luiz Frello Jorginho
Pascal Groß
67′ Marcos Alonso
Alexis Mac Allister74′
Mason Mount
Dan Burn
77′ Hakim Ziyech
Yves Bissouma
67′ Kai Lukas Havertz
Jose Izquierdo
77′ Olivier Giroud
Alireza Jahan Bachsch
67′ Callum Hudson-Odoi
Neal Maupay74′
67′ Timo Werner
Andi Avdi Zeqiri

Przewaga zespołu ”The Blues” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.