Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (13 pkt.)
  • 2 .Manchester City (10 pkt.)
  • 3 .Manchester United (10 pkt.)
  • 4 .Chelsea Londyn (10 pkt.)
  • 5 .Everton (10 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Chelsea. Eva Carneiro odrzuciła kwotę 1,2 mln funtów

Eva Carneiro pozwała do sądu Chelsea Londyn i nie zadowala się "byle czym". Była lekarka "The Blues", która sądzi się z klubem za nieuzasadnione jej zdaniem odsunięcie od wykonywania obowiązków, odrzuciła warunki ugody zaproponowane jej przez prawników Chelsea - kwotę 1,2 mln funtów.

Carneiro chce, by doszło do otwartej rozprawy, w której sąd będzie brał pod uwagę nie tylko zeznania świadków, ale i wewnętrzną korespondencję mailową między władzami klubu, a trenerem Jose Mourinho. Oskarża Portugalczyka o szykanowanie i dyskryminację oraz seksistowskie uwagi.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło 8 sierpnia 2015 roku, gdy Chelsea rywalizowała w pierwszej kolejce ligowej ze Swansea City (2-2). Carneiro i fizjoterapeuta Jon Fearn wbiegli na murawę, aby pomóc Edenowi Hazardowi. Belg, który nie doznał poważniejszych obrażeń, musiał na chwilę zejść z placu gry i czekać na pozwolenie sędziego na powrót. W związku z tym Chelsea musiała przez jakiś czas grać w dziewiątkę (wcześniej czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Thibaut Courtois), a to zdaniem szkoleniowca mogło narazić ją na utratę gola.

Reklama

Mourinho uznał, że służby medyczne zareagowały pochopnie. Nazwał Carneiro i Fearna "impulsywnymi i naiwnymi", zarzucił im, że nie potrafią "czytać gry". Miał też użyć - według lekarki - niecenzuralnego słowa pod jej adresem.

Portugalczyk usunął ich ze sztabu. Urodzona na Gibraltarze lekarka odeszła w końcu z klubu.

Carneiro została zatrudniona w Chelsea w 2011 r., gdy trenerem był Andre-Villas-Boas. Od tego czasu nigdy nie wypowiadała się w brytyjskich mediach, ani nie udzielała wywiadów. Gdy wyszła na jaw sprawa z Mourinho, na Facebooku podziękowała kibicom i opinii publicznej za wsparcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje