• 6 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (10 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (10 pkt.)

Chelsea bez litości dla Arsenalu w derbach

W najciekawszym spotkaniu 14. kolejki Premier League piłkarze Chelsea Londyn pokonali na wyjeździe lokalnego rywala Arsenal 3:0. Bohaterem był zdobywca dwóch goli Didier Drogba. Łukasz Fabiański cały mecz spędził na ławce rezerwowych Kanonierów.

Przez długą część pierwszej połowy nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo gości. Wprawdzie już na początku sędzia nie podyktował rzutu karnego po faulu na Drogbie, ale w sumie częściej przy piłce byli piłkarze Arsenalu.

W końcówce tej części podopieczni Carlo Ancelottiego przeprowadzili jednak dwie bliźniaczo podobne akcje, które przesądziły o losach spotkania. W 41. minucie Ashley Cole dośrodkował z lewej strony na pole karne, a Drogba precyzyjnym strzałem pokonał Manuela Almunię (piłka odbiła się jeszcze od słupka i poprzeczki).

Chwilę potem Cole znów zagrał piłkę w pole karne, ale tym razem Drogbę wyręczył... obrońca Arsenalu Thomas Vermaelen. Samobójczy strzał Belga był niemal identyczny jak chwilę wcześniej Drogby.

Po przerwie Kanonierzy rzucili się do ataku. W 49. minucie arbiter nie uznał bramki napastnika Arsenalu Andrieja Arszawina. Kolejne akcje gospodarzy zatrzymywały się na świetnie dysponowanych obrońcach Chelsea. W 86. minucie wynik spotkania ustalił Drogba pięknym strzałem z rzutu wolnego.

W niedzielę w Premier League odbył się jeszcze jeden mecz derbowy, ale o prymat w mieście Beatlesów. Gospodarze, piłkarze Evertonu, ulegli drużynie Liverpool FC 0:2.

Po 14 kolejkach prowadząca w tabeli Chelsea wyprzedza o pięć punktów Manchester United, który w sobotę gładko wygrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Portsmouth 4:1. Świetne recencje zebrał Tomasz Kuszczak - bramkarz reprezentacji Polski rozegrał cały mecz w bramce mistrzów Anglii i popisał się trzema świetnymi interwencjami.