• 6 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (10 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (10 pkt.)

Championship: Zwycięstwo zespołu Kuszczaka, remis drużyny Boruca

Piłkarze AFC Bournemouth z Arturem Borucem w bramce zremisowali z Cardiff City FC 1-1 i spadli z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli Championship (zaplecze brytyjskiej Ekstraklasy). W innym meczu Tomasz Kuszczak zachował czyste konto i Wolverhampton Wanderers pokonali Sheffield Wednesday 3-0.

Championship - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W 6. minucie meczu w Cardiff Marc Pugh huknął z dystansu, ale gospodarzy uratowała poprzeczka. Dziesięć minut później nie mieli już tyle szczęścia, gdy Harry Arter strzelił zza pola karnego. Goście prowadzili i dyktowali warunki gry. Wypracowali wiele sytuacji strzeleckich, lecz pudłowali (tylko dwa celne strzały z jedenastu w pierwszej połowie).

Po przerwie Artur Boruc obronił główkę Kenwyne'a Jonsea (53. minuta) i strzał Arona Gunnarssona z wolnego (59.). Gospodarze wreszcie dopięli swego. W 62. minucie Peter Whittingham dośrodkował, a Bruno Ecuele Manga uderzeniem głową wyrównał.

Piłkarze Bournemouth próbowali odzyskać prowadzenie, ale albo pudłowali, albo ich strzały blokowali rywale.

Cardiff City FC - AFC Bournemouth 1-1 (0-1)

Zobacz raport meczowy

W innym meczu Wolverhampton Wanderers z Tomaszem Kuszczakiem w bramce pokonali Sheffield Wednesday 3-0.

W 17. minucie Claude Dielna sfaulował we własnym polu karnym Nouha Dicko i sędzia podyktował "jedenastkę", a na gola zamienił ją Bakary Sako. Goście ruszyli do ataku na początku drugiej połowy, lecz nie mogli się wstrzelić w bramkę, a w 55. minucie rywale skarcili ich i Benik Afobe podwyższył na 2-0. Jedenaście minut później James Henry zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

Wolverhampton Wanderers - Sheffield Wednesday 3-0 (1-0)

Dowiedz się więcej na temat: Artur Boruc | Tomasz Kuszczak | AFC Bournemouth | Cardiff City