• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Championship: West Bromwich Albion - Fulham Londyn 0-0, Kamil Grosicki zmieniony po przerwie

W spotkaniu 44. kolejki West Bromich Albion zremisował z Fulhamem 0-0. Spotkanie zdecydowanie rozczarowało i nie oglądaliśmy zbyt wielu groźnych sytuacji. Kamil Grosicki zaczął spotkanie w pierwszym składzie, jednak został zmieniony po przerwie.

Po spotkaniu drużyn z czołówki Championship mogliśmy się spodziewać o wiele więcej. Piłkarze nie rozpieszczali jednak obserwatorów tego meczu i pierwszej połowie widzieliśmy jeden groźny strzał na bramkę.

W 11. minucie Anthony Knockaert huknął z dystansu, a pędząca piłka poszybowała tuż obok lewego słupka. Całą pierwszą połowę rozegrał Kamil Grosicki, jednak pomimo kilku zrywów, nie wyszedł na drugie 45 minut.

Mecz nieco ożywił się po przerwie i ponownie Knockaert był bliski zdobycia gola. Tym razem trafił jednak w poprzeczkę. Kilka chwil później odpowiedzieć spróbowali zawodnicy gospodarzy. Strzał Hal Robson-Kanu został zablokowany przez obrońców.

Denis Odoi
86′ Conor Townsend
Tim Ream90′
85′ Grady Diangana
Anthony Knockaert
55′ Jake Livermore
Josh Onomah77′
Romaine Theodore Sawyers
Harrison Reed
66′ Charlie Austin
Bobby Reid
50′ 90′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Aleksandar Mitrović
46′ Kamil Grosicki
Zeze Steven Sessegnon
90′ Filip Krovinović
Harry Arter
46′ Matt Phillips
Stefan Marius Johansen77′
85′ Callum Robinson
Neeskens Kebano43′
66′ Hal Robson-Kanu
Kevin McDonald

W samej końcówce meczu Robson-Kanu ponownie przedarł się w pole karne i padł po starciu z obrońcami ekipy gości. Sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego i jak pokazały powtórki - była to dobra decyzja.

Obu drużynom zdecydowanie brakowało skuteczności. Ostatnie minuty były nieco bardziej emocjonujące, ale żadnej ze stron nie udało się trafić do siatki.