• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Championship: Norwich City - Preston North End FC 2-2. Gol Płachety

W 2. kolejce Championship Norwich udało się zremisować z Preston North End 2-2. Gola dającego remis ekipie gospodarzy w samej końcówce meczu zdobył Przemysław Płacheta.

Norwich w dobrym stylu rozpoczęło obecną kampanię Championship i pokonało Huddersfield. Debiut w tamtym spotkaniu zaliczył Przemysław Płacheta, który na boisku pojawił się w 76. minucie.

Były zawodnik Śląska Wrocław w starciu z Prestonem pojawił się na boisku już podczas pierwszej części gry. Polski pomocnik zastąpił Kierana Dowella w 25. minucie meczu. Wcześniej do siatki po uderzeniu z rzutu karnego trafił Scott Sinclair.

Norwich zdołało odpowiedzieć przed końcem pierwszej połowy, a do siatki piłkę wpakował Teemu Pukki. Goście nie dali się zepchnąć do defensywy i już kilka minut później ponownie wyszli na prowadzeniu po trafieniu Darnell Fisher.

Na kolejnego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do 85. minuty. Po niepewnej interwencji obrony ekipy gości piłka trafiła do Płachety. Pomocnik zdołał oddać strzał, lecz ten został zablokowany przez obrońcę. Polak nie pomylił się jednak podczas dobitki i dopełnił formalności.

Ben Davies79′
47′ Xavier Quintillà Guasch
Darnell Fisher  42′ 34′
Christoph Zimmermann
Joe Rafferty80′
89′ Todd Cantwell
Tom Barkhuizen
24′ Kieran Dowell
Alan Browne79′
63′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Ryan Ledson
Kenny McLean
Ben Pearson
Oliver Skipp
Scott Sinclair  14′ (k.) 82′
 31′ Teemu Pukki
Sean Maguire
Michael McGovern
Connor Ripley
Ben Gibson
Andrew Hughes79′
24′  85′ Przemysław Płacheta