Reklama

Reklama

Championship. Kontuzja Krystiana Bielika. Tomasz Hajto skrytykował Wayne'a Rooneya

Krystian Bielik doznał poważnego urazu w ostatnim spotkaniu ligowym Derby County z Bristol City. Reprezentant Polski po raz drugi zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. W związku z tym ponownie czeka go niemal roczna przerwa od grania. Na kanale "Prawda Futbolu" Tomasz Hajto skrytykował trenera Bielika Wayne'a Rooneya, który jego zdaniem w niewłaściwy sposób przywracał polskiego pomocnika do regularnej gry.

W rozmowie na kanale "Prawda Futbolu" Roman Kołtoń i Tomasz Hajto dyskutowali na temat okoliczności urazu 22-latka. Były reprezentant Polski winą za poważną kontuzję Bielika obarczył Rooneya. W jego opinii szkoleniowiec Derby County, nie zważając na poprzednią kontuzję Polaka, bardzo szybko narzucił mu dużą intensywność gry, co przyczyniło się do odnowienia się kontuzji.  

- Wayne Rooney był wybitnym piłkarzem, ale jako trener kompletnie nie ma doświadczenia. Jak piłkarz wraca po kontuzji, to trzeba mu dozować grę. Nie można tego chłopaka wrzucać co trzy dni w mecz - zaznaczył Hajto. 

Reklama

Ponadto były reprezentant Polski zarzucił Rooneyowi brak doświadczenia trenerskiego. Całą winą za kontuzję Bielika obciążył legendarnego napastnika oraz jego współpracowników.  

- Brak okresu przygotowawczego i brak doświadczenia sztabu szkoleniowego doprowadziły do takiej sytuacji, jaka się stała. Ja bym nie winił Bielika. Za to w stu procentach winiłbym Rooneya. Wrzucił go w normalny trening i normalne mecze, a tak nie wolno robić - powiedział były reprezentant Polski. 

Bielik po powrocie z pierwszej rekonwalescencji spisywał się świetnie w Championship. Polski pomocnik wyrósł na czołową postać Derby County oraz całej ligi. Niestety, w miniony weekend ponownie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co czeka go kolejna rehabilitacja. Jest już również pewne, że Bielik nie zagra na tegorocznych mistrzostwach Europy. 

mtu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama