• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Championship. Grali Klich, Wszołek i Białkowski

Mateusz Klich, Paweł Wszołek i Bartosz Białkowski grali we wtorkowych meczach Championship. Żaden z nich nie zdołał odnieść zwycięstwa. Kamil Grosicki nie został powołany na spotkanie z Rotherham United.

W kadrze meczowej Hull City na spotkanie z Rotherham United zabrakło miejsca dla Kamila Grosickiego, którego dni w klubie wydają się policzone. Według niepotwierdzonych informacji zawodnik ma propozycję z ligi tureckiej oraz francuskiej, gdzie niebawem może się przenieść. Zwłaszcza, że trener Hull Nigel Adkins zwraca uwagę, że odejście "Grosika" wpłynęłoby korzystnie na klubowy budżet.

Brak Grosickiego nie przeszkodził Hull w pokonaniu rywala 3-2.

Z kolei w składzie Leeds United na mecz z Swansea City nie mogło zabraknąć miejsca dla Mateusza Klicha. Jego drużyna zaczęła kiepsko, bo już w 24. minucie bramkę dla Swansea zdobył Oliver McBurnie, ale jeszcze przed przerwą po ładnej akcji Jamie'go Shackletona wyrównał Kemar Roofe.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej - znów na prowadzenie za sprawą McBurnie'a objęło Swansea, ale 11 minut przed końcem wyrównał Pablo Hernandez, wykorzystując błąd obrońcy i dobre podanie wprowadzonego Patricka Bamforda.

Ostatecznie Leeds zremisowało ze Swansea 2-2, a Mateusz Klich rozegrał 90 minut.

Od pierwszej minuty po raz pierwszy w tym sezonie mecz ligowy zaczął Paweł Wszołek. Po godzinie gry jego Queens Park Rangers przegrywało jednak z Bristol City 0-2 i polski skrzydłowy został zdjęty z boiska. Ostatecznie QPR przegrało aż 0-3. To czwarta porażka QPR w czwartej kolejce Championship.

Tradycyjnie miejsce w bramce Ipswich Town zajął Bartosz Białkowski, ale nie uchronił swojej drużyny przed porażką 0-2 z Derby County.