Reklama

Reklama

Cardiff City. Nantes żąda zapłaty za transfer Emiliana Sali

FC Nantes zażądał od Cardiff City zapłaty za transfer Emiliana Sali, który wynosi 17 milionów euro, podało BBC.

Sala, wraz z pilotem Davidem Ibbotsonem, był na pokładzie awionetki, która 21 stycznia zniknęła z radarów niedaleko wyspy Guernsey. W poniedziałek, a więc dwa tygodnie po zaginięciu, w odnalezionym wraku awionetki zauważono ciało.

Argentyński napastnik był najdroższym nabytkiem Cardiff w historii.

Walijski klub wycofał pierwszą zaplanowaną płatność, do czasu, kiedy nie będzie miał pewności co do całej dokumentacji. Według BBC transfer Sali miał być spłacany przez trzy lata.

Tymczasem Nantes grozi wejściem na drogę prawną, jeśli nie otrzyma pieniędzy w ciągu 10 dni.

Reklama

Źródło w Cardiff poinformowało, że klub zamierza honorować umowę, ale nie, dopóki nie wyjaśni się "wszystkich faktów".

I Cardiff jest "zaskoczone", że Nantes wysunęło żądania teraz, kiedy są prowadzone próby, aby odzyskać ciało z wraku samolotu, który przewoził Salę i Ibbotsona.

Transfer Sali został dopięty 19 stycznia, a więc dwa dni przed tragedią. 21 stycznia Argentyńczyk leciał właśnie z Nanets, gdzie był się pożegnać, do Cardiff.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ligue 1

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy