• 6 .Manchester United (26 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (25 pkt.)
  • 8 .Everton FC (24 pkt.)

Burnley pierwszym spadkowiczem z Premier League

Burnley FC spada z Premier League mimo niespodziewanej wygranej 1-0 na wyjeździe z Hull City. Coraz bliżej utrzymania jest Leicester City z Marcinem Wasilewskim. Ważne zwycięstwo odniósł Manchester United.

Beniaminek angielskiej ekstraklasy na najwyższym szczeblu rozgrywek wytrzymał tylko rok.

W sobotnie popołudnie gracze Burnley FC wygrali 1-0 na boisku Hull City po bramce Danny'ego Ingsa, lecz jak się okazało nie wystarczyło to, by przedłużyć szanse na utrzymanie.

Burnley co prawda wyprzedza w tabeli Queens Park Rangers, ale ma już do rozegrania tylko dwa mecze, a QPR - trzy.

Blisko utrzymania jest za to Leicester City z Wasilewskim. W sobotę zespół Polaka pokonał 2-0 walczący o puchary Southampton po bramkach Riyada Mahreza.

"Wasyl" zagrał cały mecz i zarobił żółtą kartkę.

Była to szósta wygrana w siedmiu ostatnich meczach "Lisów", którzy z 37 punktami awansowali na 15. miejsce w tabeli.

W meczu wieczornym Manchester United pokonał na wyjeździe 2-1 Crystal Palace i jest bliski zapewnienia sobie co najmniej czwartego miejsca, dającego udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Prowadzenie "Czerwonym Diabłom" dał z karnego w 19. minucie Juan Mata. Po przerwie wyrównał Jason Puncheon, ale ostatnie słowo należało do gości. Zwycięstwo zapewnił im Marouane Fellaini.

Premier League: sprawdź sytuację w tabeli!

Dowiedz się więcej na temat: Burnley | Marcin Wasilewski | Leicester City FC | Premier League