• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 7 .Everton (33 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (30 pkt.)

Burnley FC - Manchester United 0-1 w zaległym meczu 1. kolejki Premier League

Manchester United pokonał na wyjeździe 1-0 Burnley FC w zaległym spotkaniu 1. kolejki Premier League. "Czerwone Diabły" awansowały na fotel lidera, a już w niedzielę zagrają z wiceliderem - Liverpoolem FC.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W pierwszej połowie doszło do sytuacji, która może być pokazywana na wszystkich kursach sędziowskich na całym świecie. Po długim podaniu Bruno Fernandesa Edinson Cavani wychodził na czystą sytuację, gdy został sfaulowany przez obrońcę. Sędzia ruszył do monitora VAR, by zobaczyć czy należy ukarać defensora Burnley czerwoną kartką.

Oglądając powtórkę sędzia wyłapał jednak, że we wcześniejszej fazie akcji rywala sfaulował Luke Shaw. Lewy obrońca "Czerwonych Diabłów" trafił najpierw w piłkę, ale później wyprostowaną nogą trafił rywala. Arbiter zaczął więc analizować, czy nie pokazać czerwonej kartki... Shaw'owi! Ostatecznie stanęło na rzucie wolnym dla Burnley i żółtej kartce dla obrońcy Manchesteru.

Chwilę później decyzja sędziowska znów pomogła Burnley. Po dośrodkowaniu do bramki rywala trafił Harry Maguire, lecz arbiter uznał, że przy wyskoku faulował swojego przeciwnika.

Na uznaną bramkę "Czerwone Diabły" musiały czekać do 71. minuty. Wtedy do swoich najlepszych czasów nawiązał Paul Pogba. Po dośrodkowaniu Marcusa Rashforda uderzył mocno z woleja, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od obrońcy i wpadła do bramki.

Dzięki wygranej drużyna Ole Gunnara Solskjaera została liderem Premier League, mając trzy punkty przewagi nad Liverpoolem. Obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim starciu już w niedzielę.

Paul Pogba  71′
62′ Ashley Westwood
Marcus Rashford80′
65′ Robbie Brady
Anthony Martial90′
Josh Brownhill
Nemanja Matić
80′ Chris Wood
Bruno Miguel Borges Fernandes45′ 89′
87′ Ashley Luke Barnes