• 5 .West Ham United FC (55 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (53 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Burnley FC - Leicester City 1-1 (1-1). Liga angielska - 29. kolejka Premier League

3 marca na Turf Moor odbył się pojedynek 29. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Burnley FC i Leicester City. Mecz zakończył się remisem 1-1.

K. Iheanacho 34'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Burnley FC (”The Clarets”) znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to jedenastka Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania zespół ”The Clarets” wygrał 23 razy i zanotował 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu ”The Clarets” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Matěj Vydra.

Jedenastka ”Lis” wyrównała wynik meczu. W 34. minucie Kelechi Iheanacho wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Onyinye Ndidi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 66. minucie w zespole Leicester City doszło do zmiany. Wesley Fofana wszedł za Nampalysa Mendego. Chwilę później trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Marc Albrighton, a murawę opuścił Kelechi Iheanacho.

W 77. minucie za Hamzę Choudhurego wszedł Sidnei Tavares. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lisy: Wesleyowi Fofanie w 79. minucie i Ricardowi Pereirze w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Trener Burnley FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaya Rodrigueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matěj Vydra.

Nampalys Mendy66′
 4′ 90′ Matěj Vydra
Thakgalo Khanya Leshabela
90′ Jay Rodriguez
Cengiz Ünder

Przewaga zespołu Leicester City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Lisom” przyznał dwie żółte.

Drużyna ”The Clarets” w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.