• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Burnley FC - Everton Football Club 1-1 (1-1). Liga angielska - 11. kolejka Premier League

W meczu 11. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Burnley FC zremisowała z Everton FC 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Turf Moor.

D. Calvert-Lewin 45'

Zespół Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmował 19. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 pojedynków drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 36 razy i zanotowała 26 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka ”The Clarets” objęła prowadzenie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Robbie Brady. Przy strzeleniu gola pomagał Ashley Westwood.

W 29. minucie Fabian Delph został zastąpiony przez André Gomesa.

Zawodnicy Everton FC w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dominic Calvert-Lewin. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Richarlison.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Burnley FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jaya Rodrigueza. Na boisko wszedł Ashley Barnes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener ”The Toffees” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Gylfi Sigurdsson, a murawę opuścił Abdoulaye Doucouré.

W 86. minucie Robbie Brady został zmieniony przez Josha Bensona, co miało wzmocnić drużynę Burnley FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana na Cenka Tosuna. W drugiej połowie nie padły bramki.

Abdoulaye Doucouré81′
 3′ 86′ Robbie Brady
Dominic Calvert-Lewin  45′
75′ Jay Rodriguez
Tom Davies
86′ Josh Benson
Andre Gomes29′
75′ Ashley Luke Barnes
Gylfi Thor Sigurdsson81′
Matěj Vydra
Cenk Tosun89′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Everton FC wykorzystała wszystkie zmiany.