• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Burnley FC - Chelsea Londyn 2-4 w 10. kolejce Premier League

To był show Christiana Pulisica. W sobotni wieczór 21-letni Amerykanin zdobył hat-tricka, walnie przyczyniając się do zwycięstwa 4-2 nad Burnley. Były to jego pierwsze bramki w barwach Chelsea, do której trafił latem za 64 miliony euro.

W 21. minucie fatalnie zachował się defensor gospodarzy Matthew Lowton, który stracił piłkę na rzecz Pulisica. Młody skrzydłowy pomknął w pole karne i, mimo asysty dwóch obrońców, trafił do siatki.

Willian 58'

Tuż przed przerwą 21-latek zdołał podwyższyć wynik, finalizując indywidualną akcję.

Po zmianie stron Pulisic udowodnił, że także gra głową nie jest mu obca. W 56. minucie pewnie wykończył dośrodkowanie Masona Mounta z lewej strony boiska, kompletując hat-tricka. Czwartą bramkę dla Chelsea zdobył płaskim strzałem Willian.

Cesar Azpilicueta
67′ Erik Pieters
Fikayo Tomori
James Tarkowski
Kurt Happy Zouma
Jack Cork
Christian Pulisic  21′, 45′, 56′
65′ 84′ Jeffrey Hendrick
Luiz Frello Jorginho
Ashley Westwood
Mateo Kovaczić
 86′ Jay Rodriguez
Mason Mount
63′ Ashley Barnes
. Willian  58′ 53′ 72′
 89′ Dwight McNeil
Michy Batshuayi
84′ 90′ Robbie Brady
Olivier Giroud70′
Aaron Lennon
Callum Hudson-Odoi72′ 77′
63′ Matěj Vydra
Rodriguez Pedro

W końcówce zespół Burnley wziął się za odrabianie skład. W ciągu trzech minut wynik zmienił się z 0-4 na 2-4! Gole na gospodarzy zdobywali: Jay Rodriguez oraz Dwight McNeil. Na więcej trafień ekipie "The Clarets" zabrakło już czasu.

Dzięki wygranej Chelsea umocniła się na czwartej pozycji w tabeli. Burnley natomiast zajmuje 11. lokatę.

Pulisic zdobył hat-tricka w Premier League jako drugi Amerykanin w historii. Wcześniej sztuki tej dokonał także Clint Dempsey.