• 5 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (47 pkt.)

Burnley FC - Arsenal Londyn 1-1 (1-1). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

W meczu 27. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 6 marca, zespół Burnley FC zremisował z Arsenal FC 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Turf Moor.

P. Aubameyang 6'

Jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 spotkań zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrał 42 razy i zanotował 28 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Arsenal FC otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Willian.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Wood.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 55. minucie kartką został ukarany Bukayo Saka, piłkarz ”Kanonierów”. Trener ”Kanonierów” postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Martina Ødegaarda i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Lacazette'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Charlie Taylor został zmieniony przez Erika Pietersa. W 68. minucie w zespole Burnley FC doszło do zmiany. Robbie Brady wszedł za Johanna Berga. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Erik Pieters z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później trener Burnley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Jay Rodriguez, a murawę opuścił Matěj Vydra. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pablo Marí Villar
63′ Charlie Taylor
Kieran Tierney
68′ Johann Berg Guðmunds­son
Granit Xhaka
86′ Matěj Vydra
Martin Ødegaard63′
 39′ Chris Wood
Rob Holding
63′ 71′ Erik Pieters
Daniel Ceballos Fernández80′
Josh Benson
Mohamed Naser Elsayed Elneny
68′ Robbie Brady
Alexandre Lacazette63′
Dale Stephens
Gabriel Teodoro Martinelli Silva
86′ Jay Rodriguez
Nicolas Pépé69′

Zespół Arsenal FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.