Reklama

Reklama

Brytyjski premier: Powrót kibiców na stadiony w październiku, testy jeszcze w lipcu

W Wielkiej Brytanii kibice będą mogli wrócić na stadiony, nie tylko piłkarskie, w październiku – poinformował premier Boris Johnson. Pilotażowe imprezy sportowe z udziałem fanów odbędą się jednak jeszcze w lipcu.

Pierwszymi wydarzeniami sportowymi na Wyspach Brytyjskich z udziałem kibiców po przerwie wywołanej koronawirusem mają być dwa lipcowe mecze krykieta, wyścigi konne "Glorious Goodwood" (28 lipca - 1 sierpnia) oraz mistrzostwa świata w snookerze, które rozpocząć mają się w Sheffield 31 lipca.

Z powodu pandemii koronawirusa obiekty sportowe pozostają zamknięte w Wielkiej Brytanii od połowy marca - wówczas przerwano m.in. rozgrywki piłkarskie w Anglii. Wznowiono je, bez udziału publiczności, w połowie czerwca.

"Mamy nadzieję, że od października wprowadzimy społeczeństwo z powrotem na stadiony" - powiedział premier Johnson i dodał, że w przestrzeni publicznej będą organizowane także jesienią konferencje i spotkania gospodarcze.

Reklama

"Biorąc pod uwagę zarówno czynniki ekonomiczne, jak i emocje, pasję, wszyscy będziemy bardzo, bardzo szczęśliwi widząc ponownie kibiców na stadionach" - powiedział trener Tottenhamu Portugalczyk Jose Mourinho.

Bardziej ostrożny w sprawie otwarcia obiektów sportowych dla publiczności jest szkoleniowiec Arsenalu Mikel Arteta.

"Myślę, że musimy uzbroić się w cierpliwość (...), choć na pewno jesteśmy gotowi zrobić wszystko, aby nasi fani wrócili na stadiony i sprawili, żeby piłka nożna była taka, jaką znaliśmy ją sprzed pandemii" - zaznaczył Hiszpan.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL