• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Brighton&Hove FC - Newcastle Utd 3-0 (1-0). Liga angielska - 29. kolejka Premier League

W pojedynku 29. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 20 marca, drużyna Brighton&Hove FC wygrała z Newcastle Utd 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na The American Express Community Stadium w Falmer.

29. kolejka Anglia - Premier League
2021-03-20 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Anthony Taylor
N. Maupay 68'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Brighton&Hove FC zajmowała 16., natomiast drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) - 17. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Brighton&Hove FC wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W drugiej minucie doliczonego czasu Isaac Hayden został zastąpiony przez Jeffreya Hendricka.

Wysiłki podejmowane przez zespół Brighton&Hove FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu Leandro Trossard dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joël Veltman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

Jedenastka ”Sroki” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Danny Welbeck. Asystę przy golu zanotował Leandro Trossard.

Niedługo później trener Newcastle Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Willocka. Na boisko wszedł Jacob Murphy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Paulowi Dummettowi z zespołu gości. Była to 63. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brighton&Hove FC w 68. minucie spotkania, gdy Neal Maupay zdobył trzecią bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pascal Groß.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Isaac Hayden45′
89′ Jakub Piotr Moder
Jonjo Shelvey
 45′ 79′ Leandro Trossard
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
 68′ Neal Maupay
Miguel Ángel Almirón Rejala76′
 51′ 83′ Danny Welbeck
Ryan Fraser
Jason Steele
Karl Darlow
Dan Burn
Federico Fernandez
79′ Alexis Mac Allister
Jamal Lewis
89′ David Petrus Wenceslaus Henri Pröpper
Andy Carroll
83′ Andi Avdi Zeqiri
Dwight Gayle

Zespół Brighton&Hove FC był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Brighton&Hove FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Brighton&Hove FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.