• 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Brighton&Hove FC - Manchester City 3-2 (0-1). Liga angielska - 37. kolejka Premier League

W starciu 37. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 18 maja, drużyna Brighton&Hove FC wygrała z Manchesterem City 3-2 (0-1). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 7 945 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Michała Karbownika, Jakuba Modera z Brighton&Hove FC.

37. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-18 20:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 7945 | Arbiter: Stuart Attwell
P. Foden 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Brighton&Hove FC przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół ”Obywateli” zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna ”Obywateli” wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Ilkay Guendogan. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Riyad Mahrez.

W 10. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska João Cancelo osłabiając tym samym drużynę gości. W 15. minucie Ferran Torres został zmieniony przez Erica Garcíę. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Alirezie Jahanowi z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania.

W 28. minucie w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Leandro Trossard wszedł za Dannego Welbecka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Manchesteru City.

Drużyna Brighton&Hove FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie wynik na 0-2 podwyższył Philip Foden. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 49. minucie na plac gry wszedł Adam Lallana, a murawę opuścił Alireza Jahan.

Prawie natychmiast Leandro Trossard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brighton&Hove FC, strzelając gola w 50. minucie pojedynku. Kibice Manchesteru City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernandinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ilkay Guendogan.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Andi Zeqiri wszedł za Stevena Alzatego.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, drużyna Brighton&Hove FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Adam Webster. Przy zdobyciu bramki asystował Pascal Groß.

W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Bernardowi Silvie, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brighton&Hove FC w 76. minucie spotkania, gdy Dan Burn zdobył trzecią bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole ”Obywateli” doszło do zmiany. Gabriel Jesus wszedł za Bernarda Silvę.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Brighton&Hove FC oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Foden
90′ Robert Lynch Sánchez
. Ederson
Ben White
Joao Cancelo10′
 76′ Dan Burn
John Stones
 72′ 90′ Adam Webster
Ruben Dias
Pascal Groß
Ołeksandr Zinczenko
27′ 49′ Alireza Jahan Bachsch
Bernardo Silva74′ 77′
65′ Steven Alzate
Ferran Torres García15′
28′ Danny Welbeck
Aymeric Laporte
49′ Adam Lallana
Benjamin Mendy
Aaron Anthony Connolly
Kevin De Bruyne
Percy Muzi Tau
. Fernandinho56′ 82′
28′  50′ Leandro Trossard
Cole Palmer
65′ Andi Avdi Zeqiri
Gabriel Jesus77′

Drużyna Brighton&Hove FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną ”Obywatelom”, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.