• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Brighton&Hove FC - Leicester City 2-1 (1-0). Liga angielska - 5. kolejka Premier League

W spotkaniu 5. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 19 września, zespół Brighton&Hove FC wygrał z Leicester City 2-1 (1-0). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 31 078 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Modera występującego w Brighton&Hove FC.

5. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-19 15:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 31078 | Arbiter: Stuart Attwell
J. Vardy 61'

Jedenastka Brighton&Hove FC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Leicester City (”Lisy”) wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Lis” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie arbiter ukarał kartką Joëla Veltmana, piłkarza Brighton&Hove FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brighton&Hove FC w 35. minucie spotkania, gdy Neal Maupay strzelił z karnego pierwszego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Onyinye Ndidiemu z Leicester City.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

Na drugą połowę zespół Leicester City wyszedł w zmienionym składzie, za Jamesa Maddisona wszedł Ademola Lookman.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Brighton&Hove FC, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie pokonał bramkarza Danny Welbeck. W zdobyciu bramki pomógł Leandro Trossard.

Piłkarze Leicester City odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy. Przy strzeleniu gola pomógł Youri Tielemans.

W 62. minucie Solomon March został zmieniony przez Enocka Mwepu. W 68. minucie w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. Timothy Castagne wszedł za Ryana Bertranda. Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dannego Welbecka wszedł Dan Burn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Brighton&Hove FC utrzymać prowadzenie.

Trener Leicester City postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Boubakary'ego Soumarégo i na pole gry wprowadził napastnika Kelechiego Iheanacho. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Jakub Moder wszedł za Yvesa Bissoumę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Robert Sánchez z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Zespołowi Leicester City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Brighton&Hove FC.

Barnes
90′ Robert Lynch Sánchez
Kasper Peter Schmeichel
20′ Joël Ivo Veltman
Ryan Bertrand68′
79′ Yves Bissouma
Youri Tielemans
62′ Solomon March
Boubakary Soumaré75′
Adam Lallana
Onyinye Wilfred Ndidi44′
 50′ 70′ Danny Welbeck
James Maddison46′
Leandro Trossard
Jamie Vardy  61′
 35′ (k.) Neal Maupay
Harvey Lewis Barnes
Jason Steele
Danny Ward
70′ Dan Burn
Daniel Amartey
Tariq Lamptey
Timothy Castagne68′
Alexis Mac Allister
Marc Albrighton
79′ Jakub Piotr Moder
Hamza Choudhury
62′ Enock Mwepu