• 5 .West Ham United FC (55 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (53 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Brighton&Hove FC - Leicester City 1-2 (1-0). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

W pojedynku 27. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 6 marca, drużyna Brighton&Hove FC przegrała z Leicester City 1-2 (1-0). Starcie odbyło się na The American Express Community Stadium w Falmer. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Modera występującego w Brighton&Hove FC.

27. kolejka Anglia - Premier League
2021-03-06 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Michael Oliver
D. Amartey 87'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Brighton&Hove FC przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Brighton&Hove FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brighton&Hove FC w 10. minucie spotkania, gdy Adam Lallana zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Neal Maupay.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brighton&Hove FC.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Kelechi Iheanacho. Asystę przy golu zanotował Youri Tielemans.

W 68. minucie Alexis Mac został zastąpiony przez Stevena Alzatego. Chwilę później trener ”Lis” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Marc Albrighton, a murawę opuścił Sidnei Tavares. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Youriemu Tielemansowi z jedenastki gości. Była to 76. minuta pojedynku.

Kibice Brighton&Hove FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dannego Welbecka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Neal Maupay.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Leicester City przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie wynik ustalił Daniel Amartey. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marc Albrighton.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania, w jedenastce Brighton&Hove FC za Yvesa Bissoumy wszedł Alireza Jahan, a w drużynie Leicester City Kelechi Iheanacho zmienił Hamzę Choudhurego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ricardo Domingos Barbosa Pereira
90′ Yves Bissouma
Sidnei Wilson Vieira David Tavares72′
Pascal Groß
Youri Tielemans76′
68′ Alexis Mac Allister
Timothy Castagne
Leandro Trossard
Onyinye Wilfred Ndidi
 10′ Adam Lallana
Kelechi Promise Iheanacho  62′ 90′
79′ Neal Maupay
Christian Fuchs
68′ Steven Alzate
Luke Thomas
Jose Izquierdo
Marc Albrighton72′
90′ Alireza Jahan Bachsch
Hamza Choudhury90′
Percy Muzi Tau
Shane Flynn
79′ Danny Welbeck
Thakgalo Khanya Leshabela
Andi Avdi Zeqiri
Nampalys Mendy

Zespół ”Lis” był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Leicester City przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Leicester City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.