• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Brighton&Hove FC - Leeds United 2-0 (1-0). Liga angielska - 34. kolejka Premier League

W starciu 34. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna Brighton&Hove FC wygrała z Leeds United 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na The American Express Community Stadium w Falmer. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Modera występującego w Brighton&Hove FC.

34. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-01 16:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Chris Kavanagh
Brighton & Hove Albion FC
Leeds United
2
0
P. Groß 14'
D. Welbeck 79'

Zespół Brighton&Hove FC przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brighton&Hove FC w 14. minucie spotkania, gdy Pascal Groß zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

Kibice ”Pawii” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iana Povedę-Ocampo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Ezgjan Alioski. W 59. minucie za Patricka Bamforda wszedł Rodrigo.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Pascal Groß z drużyny gospodarzy. W 79. minucie w zespole Leeds United doszło do zmiany. Pablo Hernández wszedł za Llorente'a.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Brighton&Hove FC, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Danny Welbeck.

Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Alireza Jahan, a murawę opuścił Leandro Trossard. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Luke'owi Aylingowi, zawodnikowi ”Pawii”. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Brighton&Hove FC: Jakub Moder, Alexis Mac, a na ich miejsce weszli Danny Welbeck, Yves Bissouma.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Pascal Struijk
 14′ (k.) 76′ Pascal Groß
Ezgjan Alioski46′
Joël Ivo Veltman
Stuart Dallas
90′ Yves Bissouma
Mateusz Klich
Dan Burn
Jack Harrison
80′ Leandro Trossard
Tyler Roberts
Neal Maupay
Robin Koch
 79′ 90′ Danny Welbeck
Patrick Bamford59′
Jason Steele
Francisco Casilla Cortés
90′ Alexis Mac Allister
Gaetano Berardi
90′ Jakub Piotr Moder
Jamie Shackleton
80′ Alireza Jahan Bachsch
Niall Huggins
Andi Avdi Zeqiri
Moreno Machado Rodrigo59′

Zespół Leeds United miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna Brighton&Hove FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.