• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Brighton&Hove FC - Leeds United 0-0. Liga angielska - 13. kolejka Premier League

27 listopada na The American Express Community Stadium w Falmer odbył się pojedynek 13. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC i Leeds United. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 31 166 widzów.

13. kolejka Anglia - Premier League
2021-11-27 18:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 31166 | Arbiter: Craig Pawson
Brighton & Hove Albion FC
Leeds United
0
0

Zespół Leeds United (”Pawie”) przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Brighton&Hove FC wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartkę dostał Junior Firpo z drużyny gości.

Drugą połowę jedenastka Leeds United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juniora Firpa, Kalvina Phillipsa weszli Jamie Shackleton, Pascal Struijk. Kibice Leeds United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tylera Robertsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Jack Harrison.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Diego Llorente, piłkarz Leeds United. W 68. minucie Neal Maupay został zmieniony przez Jürgena Locadię. W 76. minucie w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Solomon March wszedł za Tariqa Lampteya.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Yves Bissouma, zawodnik gospodarzy. Trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Jakuba Modera i na pole gry wprowadził napastnika Jeremy'ego Sarmienta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Jamiemu Shackletonowi z Leeds United.

Stuart Dallas
76′ Tariq Lamptey
Raphael Dias Belloli
Leandro Trossard
Jack Harrison63′
81′ Yves Bissouma
Adam Forshaw
82′ Jakub Piotr Moder
Moreno Machado Rodrigo
68′ Neal Maupay
Jack Jenkins
76′ Solomon March
Mateusz Klich
Enock Mwepu
Liam McCarron
Taylor Richards
Jamie Shackleton46′ 85′
68′ Jürgen Locadia
Joe Gelhardt
82′ Jeremy Leonel Sarmiento Morante
Tyler Roberts63′

Trzy trafienia w słupek! Bramka jedenastki Leeds United wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.