• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Brighton&Hove FC - Aston Villa 0-0. Liga angielska - 24. kolejka Premier League

W meczu 24. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 13 lutego, zespół Brighton&Hove FC zremisował z Aston Villa 0-0. Spotkanie odbyło się na The American Express Community Stadium w Falmer. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Michała Karbownika, Jakuba Modera z Brighton&Hove FC.

24. kolejka Anglia - Premier League
2021-02-13 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Darren England
Brighton & Hove Albion FC
Aston Villa FC
0
0

Jedenastka Brighton&Hove FC przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół ”The Villans” wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Brighton&Hove FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Aston Villa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stevena Alzatego z Brighton&Hove FC, a w 21. minucie Jacka Grealisha z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie Matty Cash został zastąpiony przez Ahmeda El Mohamadego. A trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adama Lallanę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Steven Alzate.

Chwilę później trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Trézéguet, a murawę opuścił Bertrand Traoré. Między 70. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Villans” i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Ross Barkley został zmieniony przez Morgana Sansona, co miało wzmocnić zespół Aston Villa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neala Maupaya na Dannego Welbecka.

Douglas Luiz Soares de Paulo70′
20′ 62′ Steven Alzate
Bertrand Isidore Traoré66′
Yves Bissouma
Jack Grealish21′
Alexis Mac Allister
John McGinn
77′ Leandro Trossard
Ross Barkley76′
80′ Neal Maupay
Ollie Watkins
Christian Walton
Tom Heaton
Michał Karbownik
Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah61′
62′ Adam Lallana
Morgan Sanson76′ 89′
80′ Danny Welbeck
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet66′
Andi Avdi Zeqiri
Keinan Davis

Jedenastka Brighton&Hove FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Aston Villa. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Brighton&Hove FC dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Brighton&Hove FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.