• 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Brighton&Hove FC - Arsenal FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 16. kolejka Premier League

29 grudnia na The American Express Community Stadium w Falmer odbył się pojedynek 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC i Arsenal FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenal FC 1-0.

16. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-29 19:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Martin Atkinson
Brighton & Hove Albion FC
Arsenal Londyn
0
1
A. Lacazette 66'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) zajmowała 15., natomiast jedenastka Brighton&Hove FC - 16. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Brighton&Hove FC wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Brighton&Hove FC: Lewisowi Dunkowi w 59. i Alirezie Jahanowi w 65. minucie. W 66. minucie Martinelli został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenal FC w 66. minucie spotkania, gdy Alexandre Lacazette zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Bukayo Saka.

W następstwie utraty bramki trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Alexisa Maca i na pole gry wprowadził napastnika Neala Maupaya, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener ”Kanonierów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniego Ceballos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bukayo Saka. W samej końcówce meczu w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Ainsley Maitland-Niles wszedł za Emile'a Smitha.

Rob Holding
59′ Lewis Dunk
Pablo Marí Villar
68′ Davy Pröpper
Granit Xhaka
65′ 75′ Alireza Jahan Bachsch
Emile Smith Rowe89′
67′ Alexis Mac Allister
Pierre-Emerick Aubameyang
Jason Steele
Rúnar Alex Rúnarsson
Ben White
Alves Soares Cedric
68′ Solomon March
Shkodran Mustafi
Jayson Molumby
Daniel Ceballos Fernández81′
Aaron Anthony Connolly
Ainsley Maitland-Niles89′
67′ Neal Maupay
Joseph Willock
75′ Leandro Trossard
Alexandre Lacazette66′  66′
Danny Welbeck
Edward Nketiah
Andi Avdi Zeqiri
Nicolas Pépé

Jedenastka Brighton&Hove FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał ”Kanonierów” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.