• 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Brighton - West Ham United w 36. kolejce Premier League. Cały mecz Jakuba Modera i Łukasza Fabiańskiego

Starcie Jakub Modera z Łukaszem Fabiańskim na remis. W 36. kolejce Premier League Brighton and Hove Albion zremisowało z West Hamem United 1-1. Polacy zagrali cały mecz.

36. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-15 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Andre Marriner
Brighton & Hove Albion FC
West Ham United FC
1
1
D. Welbeck 84'
S. Benrahma 87'

Pierwsza połowa była bardzo statyczna. Niewiele się działo. Najgroźniejszą sytuację, tuż przed przerwą, mieli goście. W 44. minucie sprzed pola karnego mocno uderzał Tomasz Souczek. Posłał jednak piłkę w środek bramki i Robert Sanchez zdołał odbić futbolówkę.

W drugiej połowie lepiej prezentowało się Brighton. W 51. minucie Alireza Jahanbakhsh próbował pokonać Łukasza Fabiańskiego, ale to polski bramkarz był górą. Pięć minut później obaj znowu stanęli naprzeciwko siebie. Tym razem piłka po strzale Irańczyka minęła "Fabiana". Problem w tym, że o centymetry minęła też bramkę.

Końcówka rozstrzygnęła

W 83. minucie świetną sytuację miał Craig Dawson. Jego strzał głową minimalnie minął jednak bramkę.

Ta okazja zemściła się już minutę później. Po prostopadłym podaniu Danny Welbeck przerzucił piłkę nad interweniującym Fabiańskim i trafił do siatki.

Gospodarze jednak bardzo szybko odpowiedzieli. W 88. minucie Said Benrahma uderzył mocno i celnie sprzed pola karnego, doprowadzając do wyrównania.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Angelo Obinze Ogbonna
67′ Steven Alzate
Aaron Cresswell
Pascal Groß
Tomáš Souček
18′ Yves Bissouma
Jarrod Bowen64′
Jakub Piotr Moder
Pablo Fornals Malla
73′ Alireza Jahan Bachsch
Declan Rice
 84′ Danny Welbeck
Jesse Lingard
83′ Leandro Trossard
Issa Diop
67′ Adam Lallana
Mohamed Saïd Benrahma64′  87′
73′ Percy Muzi Tau
Andrij Jarmołenko
83′ Andi Avdi Zeqiri