• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Brighton - Newcastle United 3-0 w 29. kolejce Premier League. Debiut Modera w pierwszym składzie

To był popis drużyny Brighton! W sobotni wieczór "Mewy" pokonały na własnym stadionie Newcastle United 3-0. 89 minut rozegrał Jakub Moder, który zanotował debiut w pierwszym składzie w rozgrywkach Premier League. Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze meczowej.

W grze Polaka nie było widać braku niezbędnego doświadczenia. Nasz reprezentant sporo nadrabiał aktywnością, pewnością siebie i nieustępliwą grą. W skrócie - pasował do towarzystwa.

Moder szukał swoich okazji do strzelenia gola, lecz na premierowe trafienie będzie musiał jeszcze poczekać. W sobotni wieczór mógł za to cieszyć się z bramek swoich kolegów, a w efekcie - trzech niezwykle cennych punktów.

Moder i spółka nie dali szans rywalom

Ekipa Brighton objęła prowadzenie tuż przed przerwą, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gdy Leandro Trossard popisał się kliniczną precyzją, uderzając sprzed pola karnego.

Po zmianie stron gospodarze wyprowadzili kolejne dwa skuteczne ciosy. W 51. minucie bramki pozazdrościł Trossardowi Danny Welbeck, który strzelił w bardzo podobny sposób i - co najważniejsze - także skutecznie.

Rywali dobił ładnym strzałem z powietrza Neal Maupay, ustalając wynik meczu w 68. minucie.

Dzięki wygranej 16. w tabeli zespół Brighton odskoczył od 17. ekipy Newcastle na cztery punkty. Drużyna Modera i Karbownika ma sześć "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

29. kolejka Anglia - Premier League
2021-03-20 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Anthony Taylor