• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .Manchester City (15 pkt.)

Brighton - Manchester United 0-3 w meczu 32. kolejki Premier League

Manchester United na wyjeździe pewnie pokonał 3-0 Brighton & Hove Albion w meczu 32. kolejki Premier League. Wygraną "Czerwonym Diabłom" zapewnił duet Mason Greenwood - Bruno Fernandes.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera bardzo dobrze weszli w meczu i już po kwadransie objęli prowadzenie. Mason Greenwood wpadł z piłką w polu karnym, myląc obrońców balansem ciała. Oddał niesygnalizowane uderzenie i "Czerwone Diabły" prowadziły 1-0.

W 29. minucie było już 2-0, a strzelcem bramki okazał się Bruno Fernandes. Portugalczyk uderzył sprzed pola karnego po podaniu Paula Pogby, a piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od przeciwnika i zmyliła bramkarza. Przez chwilę wydawało się, że gol nie zostanie uznany, bowiem na spalonym mógł być Luke Shaw, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Na przerwę piłkarze Manchesteru schodzili z prowadzeniem 2-0, a po zmianie stron nie kazali długo czekać na kolejne bramki. Ponownie z dobrej strony pokazali się strzelcy wcześniejszych bramek - po kontrataku Greenwood zacentrował z lewego skrzydła, a akcję w polu karnym zamknął Bruno Fernandes i z bliskiej odległości strzelił swojego już piątego ligowego gola w ósmym występie.

United zrównało się punktami z Wolverhampton Wanderers i zajmuje piąte miejsce w tabeli - w przypadku wykluczenia Manchesteru City z europejskich pucharów gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. "Czerwone Diabły" tracą tylko dwa punkty do Chelsea i cztery do Leicester City.

Mistrzostwo Anglii już wcześniej zapewnił sobie Liverpool FC.

32. kolejka Anglia - Premier League
2020-06-30 21:15 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: A. Marriner

Harry Maguire
81′ Lewis Dunk
Luke Shaw49′ 64′
46′ Tariq Lamptey
Aaron Wan-Bissaka
Martin Montoya
Bruno Miguel Borges Fernandes  29′, 50′ 64′
81′ Alexis Mac Allister
Nemanja Matić
Yves Bissouma
Paul Pogba64′
46′ Davy Pröpper
Anthony Martial78′
Dale Stephens
Mason Greenwood  16′
87′ Aaron Anthony Connolly
Marcus Rashford78′
David Button
Sergio Romero
81′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Eric Bertrand Bailly
Matias Ezequiel Schelotto
Brandon Williams64′
Pascal Groß
Andreas Hoelgebaum Pereira64′
87′ Solomon March
Daniel James78′
81′ Aaron Mooy
Juan Mata
46′ Neal Maupay
Scott McTominay64′
Glenn Murray
Frederico Rodrigues Santos
46′ Leandro Trossard