• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Brighton - Manchester City 0-5 w 35. kolejce Premier League

W meczu 35. kolejki Premier League Manchester City pewnie rozprawił się na wyjeździe z ekipą Brighton, zwyciężając 5-0. Głównym bohaterem spotkania był Raheem Sterling, który skompletował hat-tricka.

Sterling wyprowadził pierwszy skuteczny cios już w 21. minucie, uderzając sprzed pola karnego z kliniczną precyzją po zgraniu piłki głową przez Gabriela Jesusa. Tocząca się po murawie futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Zanotowana asysta rozochociła Brazylijczyka, który najpierw huknął w poprzeczkę, by kilka minut później wpakować piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Do przerwy "Obywatele" prowadzili 2-0.

Strzelanie goli w drugiej połowie mógł rozpocząć Kevin De Bruyne, który uderzeniem z rzutu wolnego w 51. minucie obił słupek bramki strzeżonej przez Mathew Ryana. Dwie minuty później znacznie więcej szczęścia miał Sterling.

Angielski skrzydłowy świetnie odnalazł się w polu karnym, pofrunął w powietrze i głową wykończył dokładną centrę Riyada Mahreza z prawej flanki.

Dowiedz się więcej na temat: Manchester City | Brighton & Hove Albion | Premier League