Brighton and Hove Albion FC - West Ham United Football Club 3-1 (0-1). Liga - 38. kolejka

22 maja na Amex Stadium odbyło się spotkanie 38. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Brightonu and Hove Albion FC i West Ham United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brightonu and Hove Albion FC 3-1. Na stadionie zasiadło 31 604 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Fabiańskiego występującego w West Ham United.

22 maja  na Amex Stadium odbyło się spotkanie  38. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Brightonu and Hove Albion FC  i West Ham United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brightonu and Hove Albion FC 3-1. Na stadionie zasiadło 31 604 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Fabiańskiego występującego w West Ham United.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Brightonu and Hove Albion FC wygrał aż cztery razy, zremisował sześć, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Michail Antonio wywołał eksplozję radości wśród kibiców West Ham United, strzelając gola w 41. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tomas Soucek z West Ham United. Była to 43. minuta starcia. W 45. minucie Yves Bissouma zastąpił Neala Maupaya. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu West Ham United.

Zawodnicy Brightonu and Hove Albion FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Veltman. W zdobyciu bramki pomógł Solly March.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Brightonu and Hove Albion FC postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sollya Marcha wszedł Tariq Lamptey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Brightonu and Hove Albion FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Brightonu and Hove Albion FC udało się strzelić gola i wygrać. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Brightonu and Hove Albion FC doszło do zmiany. Enock Mwepu wszedł za Moisesa Caiceda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brightonu and Hove Albion FC w 80. minucie spotkania, gdy Pascal Gross strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Dannego Welbecka.

W następstwie utraty gola trener West Ham United postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Manuela Lanziniego i na pole gry wprowadził napastnika Andrija Jarmołenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie kartkę dostał Neal Maupay, zawodnik Brightonu and Hove Albion FC.

Drużyna West Ham United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Brightonu and Hove Albion FC, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Danny Welbeck.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Brightonu and Hove Albion FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.