• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Brighton & Hove Albion FC - AFC Bournemouth 0-2. Grał Boruc

AFC Bournemouth z Arturem Borucem w bramce wygrali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 2-0 w meczu 42. kolejki Championship. Zespół polskiego bramkarza prowadzi w tabeli zaplecza brytyjskiej ekstraklasy.

Championship - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Pierwszy celny strzał na bramkę Artura Boruca oddał Leon Best dopiero w 58. minucie, ale reprezentant Polski poradził sobie z piłką lecącą w środek bramki. Był to jedyny celny strzał gospodarzy w całym spotkaniu.

Znacznie skuteczniejsi byli goście. Dwa z pięciu strzałów były celne i przyniosły im dwa gole.

W 70. minucie Yann Kermorgant przymierzył z rzutu wolnego i dał prowadzenie gościom. Jedenaście minut później faworyci prowadzili 2-0. Tym razem Kermorgant dośrodkował, a piłkę do bramki kopnął Callum Wilson.

Brighton & Hove Albion FC - AFC Bournemouth 0-2 (0-0)