• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Brighton & Hove Albion - Crystal Palace 1-2 w 25. kolejce Premier League

W ostatnim meczu 25. kolejki Premier League Brighton & Hove Albion przegrało 1-2 z Crystal Palace. Cały mecz na ławce gospodarzy spędził Jakub Moder.

25. kolejka Anglia - Premier League
2021-02-22 21:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Kevin Friend
C. Benteke 90'

Oprócz Modera, piłkarzem Brighton jest także Michał Karbownik, który tym razem nie znalazł się w kadrze meczowej. Obaj Polacy cały czas czekają na debiut w Premier League.

Gospodarze od początku prowadzili. Nie potrafili jednak wykorzystać swoich sytuacji. Zostali za to skarceni w 28. minucie. Wtedy rywale wyszli na prowadzenie. Efektownym trafieniem popisał się Jean-Philippe Mateta. Po zagraniu Jordana Ayewa z prawej strony, Francuz wyprowadził w pole Bena White'a i zdobył bramkę piętą.

Mateta to nowy nabytek Crystal Palace. Jest do tego wypożyczony z FSV Mainz. Było to jego pierwsze trafienie w barwach w barwach "Orłów".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Gol był jedynym dobrym momentem gości w pierwszej połowie. W drugiej obraz gry się nie zmienił. Brighton nadal przeważało i wyrównało kilka minut po wznowieniu gry. Pascal Gross uderzał z daleka. Trafił jednak w Danny'ego Welbecka. Obrońca zabrał Anglikowi piłkę, ale wybił ją pod nogi Joela Veltmana, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Welbeck w przerwie wszedł na boisko i jeszcze bardziej rozruszał grę ofensywną "Mew". Na bramkę gości sunął atak za atakiem, ale podopieczni Roya Hodgsona szczęśliwie się bronili.

Do ostatniej akcji meczu utrzymali remis i potrafili strzelić jeszcze zwycięskiego gola. Trzy punkty gościom zapewnił Christian Benteke, który po dośrodkowaniu z lewej strony, uderzył z woleja w "długi" róg.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Vicente Guaita
 55′ 84′ Joël Veltman
Joel Ward
Ben White
Cheikhou Kouyaté
Lewis Dunk
Gary Cahill
53′ Dan Burn
Tyrick Mitchell
Yves Bissouma
Jairo Riedewald
81′ Pascal Groß
Eberechi Eze90′
46′ Steven Alzate
Luka Milivojević
68′ Alexis Mac Allister
Jack Butland
68′ Adam Lallana
Patrick van Aanholt
81′ Alireza Jahan Bachsch