Brentford Football Club - Leeds United Football Club 1-2 (0-0). Liga - 38. kolejka

22 maja na Brentford Community Stadium odbyło się spotkanie 38. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Brentfordu i Leeds United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leeds United 2-1. Mecz obejrzało 16 957 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Klicha występującego w Leeds United.

22 maja  na Brentford Community Stadium odbyło się spotkanie  38. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Brentfordu  i Leeds United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leeds United 2-1. Mecz obejrzało 16 957 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Klicha występującego w Leeds United.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Leeds United wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Davidowi Rai z zespołu Brentfordu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w 56. minucie spotkania, gdy Raphinha strzelił z karnego pierwszego gola. W 58. minucie Mathias Jensen zastąpił Joshuę Dasilvę.

W następstwie utraty gola trener Brentfordu postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Rica Henry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Sergiego Canosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 70. minucie w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Pascal Struijk wszedł za Joe Gelhardta. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Brentfordu doszło do zmiany. Shandon Baptiste wszedł za Madsa Sorensena.

Drużyna Leeds United niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, zespół Brentfordu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Sergi Canos. Asystę zanotował Yoane Wissa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 78. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Brentfordu: Sergiemu Canosowi i Ivanowi Toneyowi. Sergi Canos z Brentfordu na 10 minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 78. minucie. W 82. minucie żółtą kartkę dostał Kalvin Phillips, zawodnik Leeds United.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Leeds United doszło do zmiany. Mateusz Klich wszedł za Sama Greenwooda.

Piłkarze Leeds United odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej czwartej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Jack Harrison.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zawodnicy Brentfordu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Brentfordu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Leeds United w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.