• 5 .Arsenal Londyn (20 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (19 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (17 pkt.)

Brentford FC - Leicester City 1-2 (0-1). Liga angielska - 9. kolejka Premier League

24 października na Brentford Community Stadium odbył się mecz 9. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brentford FC i Leicester City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leicester City 2-1. Na stadionie stawiło się 16 814 widzów.

9. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-24 15:00 | Stadion: Brentford Community Stadium | Widzów: 16814 | Arbiter: Simon Hooper
J. Maddison 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Brentford FC wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Youri Tielemans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leicester City (”Lisy”), strzelając gola w 14. minucie spotkania.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Mathiasowi Jorgensenowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Leicester City.

Drugą połowę jedenastka Brentford FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ethana Pinnocka wszedł Kristoffer Vassbakk. Także drużyna Leicester City wyszła w zmienionym składzie, za Jamiego Vardy'ego wszedł Patson Daka. W 57. minucie Bryan Mbeumo został zastąpiony przez Marcusa Forssa.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Mathias Jorgensen. Asystę przy bramce zaliczył Mathias Jensen.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Caglarowi Soyuncu z Leicester City. Była to 63. minuta starcia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Lis” doszło do zmiany. Jannik Vestergaard wszedł za Caglara Soyuncu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Leicester City przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie wynik ustalił James Maddison. Przy strzeleniu gola pomógł Patson Daka.

W następstwie utraty bramki trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Franka Ogochukwu i na pole gry wprowadził napastnika Samana Ghoddosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie ”Lis” doszło do zmiany. Ayoze Pérez wszedł za Jamesa Maddisona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Kasper Peter Schmeichel
 60′ 30′ Mathias Jorgensen
Daniel Amartey
46′ Ethan Rupert Pinnock
Caglar Soyuncu63′ 68′
Pontus Jansson
Jonathan Grant Evans
Sergi Canós Tenes
Ricardo Domingos Barbosa Pereira
76′ Frank Ogochukwu Onyeka
Kelechi Promise Iheanacho
57′ Bryan Mbeumo
Harvey Lewis Barnes
46′ Kristoffer Vassbakk Ajer
Hamza Choudhury
Mads Bidstrup
Kiernan Dewsbury-Hall
Edmond-Paris Maghoma
Patson Daka46′
57′ Marcus Forss
Ademola Lookman
76′ Saman Ghoddos
Ayoze Pérez Gutiérrez78′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.