• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Bramka Tomasza Cywki w drugiej lidze angielskiej

Tomasz Cywka zdobył bramkę dla Barnsley FC w przegranym u siebie 1-2 meczu z Derby County w 23. kolejce rozgrywek Championship - zaplecza angielskiej Premier League. To trzeci gol polskiego piłkarza w obecnym sezonie. Jego zespół zamyka tabelę.

25-letni pomocnik rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 56. minucie, przy stanie 2-0 dla gości, a już sześć minut później zaliczył trafienie, ustalając wynik spotkania. Obie bramki dla Derby zdobył jego angielski rówieśnik Chris Martin.

Po 23 kolejkach piłkarze Barnsley zajmują 24. miejsce (ostatnie) z dorobkiem 16 punktów. Derby jest wiceliderem (44 pkt).

Prowadzi Leicester City (48 pkt), drużyna Marcina Wasilewskiego. W niedzielnym meczu u siebie z Boltonem (5-3) polski obrońca siedział na ławce rezerwowych.