• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Blackburn Rovers - Leeds United 1-3 w 41. kolejce Championship. Bramka i asysta Klicha

W meczu 41. kolejki Championship Leeds United pewnie pokonało na wyjeździe ekipę Blackburn Rovers 3-1, wykonując kolejny spory krok w stronę awansu do Premier League. Duża w tym zasługa Mateusza Klicha, który zanotował asystę i zdobył bramkę.

Reprezentant Polski błysnął już w siódmej minucie spotkania - zaskoczył ustawionego plecami do niego rywala, odbierając mu piłkę, po czym zagrał ją do Patricka Bamforda.

26-latek nie myśląc zbyt długo oddał płaski strzał, pewnie pokonując bramkarza.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czas gry pierwszej połowy było już 2-0. Wszystko za sprawą Kalvina Phillipsa, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Na początku drugiej odsłony sędzia przyznał rzut wolny dla ekipy gospodarzy. Adam Armstrong uderzał niemal z tego samego miejsca, co Philips i dokładnie z takim samym rezultatem. To trafienie dało drużynie Blackburn nadzieję na remis.

Dowiedz się więcej na temat: Leeds United | Mateusz Klich | Blackburn Rovers