• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (29 pkt.)

Birmingham City - Derby County 0-4 w 22. kolejce Championship. Gol Bielika, asysta Jóźwiaka

W meczu 22. kolejki Championship ekipa Derby County nie dała szans drużynie Birmingham City, zwyciężając na wyjeździe 4-0. Spory udział w wygranej "Baranów" mieli Polacy - Krystian Bielik strzelił gola, a Kamil Jóźwiak zanotował asystę.

Krystian Bielik w ostatnim czasie znajduje się w kapitalnej formie, co potwierdził w 15. minucie spotkania. Polak sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym i posłał piłkę do siatki. Był to jego pierwszy gol po zerwaniu więzadeł.

W ciągu kolejnych 11. minut ekipa Polaków zdobyła dwie kolejne bramki. Najpierw Graeme Shinnie wykorzystał rzut karny, a następnie golkipera pokonał Colin Kazim-Richards.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W drugiej połowie "Barany" dobiły rywala. W 77. minucie Kamil Jóźwiak przeprowadził kapitalną akcję indywidualną na prawej flance i dośrodkował wprost na głowę Jasona Knighta, który ustalił wynik meczu.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

TB

Championship - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: derby county | Birmingham City | Krystian Bielik | Kamil Jóźwiak