Reklama

Reklama

Benjamin Mendy podpisał kontrakt z Manchesterem City

Obrońca AS Monaco, Benjamin Mendy podpisał pięcioletni kontrakt z Manchesterem City. 23-latek został najdroższym obrońcą w historii futbolu.

Premier League - kliknij i sprawdź terminarz!

Transfer Benjamina Mendy'ego kosztował "The Citizens" aż 57,5 miliona euro, a z Francuza uczynił najdroższego defensora w historii piłki nożnej. Co ciekawe, Mendy wyprzedził w klasyfikacji dwóch klubowych kolegów - Kyle'a Walkera i Johna Stonesa.

23-letni Francuz podpisał pięcioletni kontrakt, a w nowym klubie występował będzie z numerem 22 na koszulce. Obrońca ma dołączyć do nowej drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Klub z Księstwa Monako może się cieszyć. Na zawodniku zarobił ponad 40 milionów, bo przed rokiem kupił go z Olympique Marsylia za zaledwie 13 milionów w europejskiej walucie.

To kolejny transfer "Obywateli" w letnim okienku. Manchester City latem pozyskał już m.in. Edersona, Kyle'a Walkera oraz Bernardo Silvę i Danilo, wydając ponad 200 milionów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy