• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Bartosz Kapustka z asystą w meczu Leicester U23

Bartosz Kapustka ma wielkie problemy z załapaniem się do kadry mistrza Anglii Leicester City, ale regularnie występuje w drużynie U23. W piątek zanotował asystę w spotkaniu z Nottingham Forrest, a jego zespół zremisował 2-2.

Premier League - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

Kapustka latem przeszedł z Cracovii do Leicester i z miejsca miał podbić Premier League. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jego plany. Występuje jedynie w drużynie do lat 23 i nie ma szans na grę w pierwszym zespole.

Jego sytuacja jest trudna tym bardziej, że nawet jeśli znalazłby nowy klub, to prawdopodobnie nie mógłby w nim wystąpić. Wszystko przez przepisy FIFA, które nakazują grę maksymalnie w dwóch zespołach w sezonie. O sprawie szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Kapustka gra więc w drużynie do lat 23. W piątek znów dostał szansę i wystąpił przeciwko Nottingham Forrest. Spisał się znakomicie, bo był jednym z najlepszych graczy na boisku.

W 22. minucie dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Jeffrey Schlupp trafił do siatki. Kapustka asystował przy pierwszej bramce, ale sam też był bliski pokonania bramkarza gości. W 78. minucie uderzył z dystansu, a jego strzał zza pola karnego minimalnie powędrował nad poprzeczką.

Leicester U23 zremisowało 2-2, a Polak był jednym z najlepszych na boisku.

Był to ósmy mecz Kapustki w drużynie Leicester U23 w tym sezonie. Ma na koncie dwie bramki. W ostatnim czasie piłkarz narzekał na drobny uraz.

Udany występ może spowodować, że Kapustkę dostrzeże trener Claudio Ranieri. Rzetelny trening i dobre mecze w U23 to jedyna droga do regularnej gry.

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kapustka | Leicester City FC