Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (19 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Bartosz Kapustka usunięty przez Leicester z listy zgłoszonych do LM

Bartosz Kapustka nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Reprezentant Polski nie znalazł się na liście piłkarzy zgłoszonych do tych rozgrywek przez Leicester. Jego los podzielił także Marcin Wasilewski.

Liga Mistrzów - sprawdź pary 1/8 finału

Wydawało się, że Bartosz Kapustka zaczyna lepszy okres w Leicester. Po pół roku od transferu na Wyspy Brytyjskie reprezentant Polski w końcu zadebiutował w oficjalnych rozgrywkach, choć był to tylko mecz pucharowy. Wciąż jednak czeka na debiut w lidze.

Kapustka miał też szansę na debiut w Lidze Mistrzów, gdy przed ostatnią kolejką fazy grupowej "Lisy" miały pewny awans. W ostatnim meczu  z FC Porto (0-5) zagrali rezerwowi, m.in. Marcin Wasilewski. Kapustkę z występu wyeliminował uraz.

Teraz obaj Polacy dostali poważne ciosy. Zostali wykreśleni z listy piłkarzy zgłoszonych przez klub do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. A to oznacza, że wiosną nie wystąpią w tych rozgrywkach, a w 1/8 finału rywalem Leicester będzie Sevilla FC.

Jak na razie pobyt Kapustki w Anglii to pasmo nieszczęść. Choć omijają go kontuzje, nie może znaleźć uznania w oczach trenera Claudio Ranieriego. Zazwyczaj mecze ogląda z perspektywy trybun, a występuje jedynie w drużynie Leicester U23.

Zimą piłkarz liczył na zmianę pracodawcy. Chce regularnie występować, ale wydaje się to nierealne w zespole mistrza Anglii. Skrzydłowy mógł zmienić klub, ale nie miałby pewności, że mógłby w nim grać. Wszystko przez skomplikowane przepisy FIFA, które zabraniają występów w trzech klubach w jednym sezonie, a w rozgrywkach 2016/2017 Kapustka grywał już w Cracovii i Leicester U23.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje