Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (62 pkt.)
  • 2 .Manchester United (50 pkt.)
  • 3 .Leicester City (49 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Bartosz Kapustka nie gra w Leicester. Cracovia wyciągnie do niego rękę?

Powrót do Cracovii może być jedyną szansą na regularną grę Bartosza Kapustki. Dziś taki scenariusz brzmi jak science-fiction, ale niekoniecznie musi to być tylko fantastyka. Sytuacja piłkarza powinna wyjaśnić się na początku roku.

Premier League - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

O sprawie Bartosza Kapustki obszernie pisaliśmy TUTAJ. W skrócie: piłkarz nie gra w Leicester City, może zmienić klub, ale i tak w nim nie zagra ze względu na zawiłe przepisy FIFA. Mówią one, że zawodnik w jednym sezonie może zostać uprawniony do gry w dwóch klubach. W bieżących rozgrywkach Kapustka grał już w Cracovii i Leicester U23.

Reklama

Nawet w piątek wystąpił w młodzieżowej drużynie Leicester. Zanotował asystę, zaliczył dobry występ, ale wciąż jest daleko od pierwszej drużyny mistrza Anglii.

Agenci piłkarza walczą z przepisami. Liczą, że Kapustka będzie mógł wiosną liczyć na regularne występy i szukają dla niego klubu.

Według naszych ustaleń, rozwiązania patowej sytuacji piłkarza, który ma być nadzieją reprezentacji Polski, są trzy:

- Kapustka zostaje w drużynie Leicester. Grywa częściej w zespole U23 i jednocześnie walczy o miejsce w składzie.

- Kapustka zostaje wypożyczony do Cracovii. W krakowskim klubie był już zgłoszony do rozgrywek w tym sezonie, więc nie powinno być prawnych przeciwwskazań.

- Agenci piłkarza i Leicester negocjują z podmiotem prowadzącym rozgrywki w lidze, do której Kapustka miałby zostać wypożyczony. Jeśli dostaliby potwierdzenie, że piłkarz zostałby uprawniony do gry, mogłoby dojść do wypożyczenia. W grę wchodzi np. holenderska Eredivisie i Twente Enschede.

Spróbowaliśmy ustalić, czy Cracovia zechce pomóc piłkarzowi i sprowadzić go do siebie, chociażby na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Przy Kałuży nikt nie mówi stanowczego "nie".

- W tej chwili skupiam się na meczu z Lechem Poznań. Jest dla mnie najważniejszy, chcemy udanie zakończyć rok. Nie ma co na razie bić piany, ale możemy wrócić do tej rozmowy - mówi Interii, dość tajemniczo, Jacek Zieliński, szkoleniowiec Cracovii.

Przy Kałuży monitorują sytuację Kapustki. Wyjeżdżał z Polski z wielkimi ambicjami, a na razie odbija się od ściany. Piłkarzy i działaczy Cracovii martwi taka sytuacja, choć trenera Zielińskiego zbyt bardzo kłopoty Kapustki nie zaskoczyły.

- Mam być zaskoczony tym, że 20-latek nie gra w drużynie mistrza Anglii? To młody piłkarz. Musiał liczyć się z tym, że tak to może wyglądać. Przeskok był ogromny, nie da się tego ukryć - dodaje Zieliński.

Nie wiadomo, czy Kapustka w ogóle bierze pod uwagę możliwość powrotu do Polski. Taką opcję mógłby uznać za krok wstecz, więc być może wolałby zostać w Anglii i przebijać się z drużyny młodzieżowej do pierwszego zespołu. Pewne jest jednak, że Cracovia jest dla niego jedną z poważniejszych opcji do rozważenia.

Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kapustka | Leicester City FC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama