Reklama

Reklama

Bartosz Kapustka: Miałem mnóstwo szczęścia

​Bartosz Kapustka to jeden z największych wygranych ostatnich miesięcy w polskim futbolu. Nastolatek przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, a na Euro 2016 zagrał tak dobrze, że trafił do Leicester City. - Miałem mnóstwo szczęścia. Znam wielu chłopaków, którzy mają talent, ale tego farta im brakuje - powiedział 19-latek w rozmowie z serwisem "Łączy Nas Piłka".

Kapustka, w zgodnej opinii ekspertów, jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy ostatnich lat w polskim futbolu. Zaledwie 19-letni zawodnik błysnął na Euro 2016, a wkrótce po turnieju przeszedł z Cracovii do Leicester City, które w ubiegłym sezonie zdobyło mistrzostwo Anglii.

- Nie da się ukryć, że wszystko potoczyło się szybciej niż bym sobie wymarzył, ale ciężko trenowałem, chciałem zostać piłkarzem, po to, by w ten sposób zarabiać na życie. Teraz wszystko zależy ode mnie. Chcę pozostać na tym pułapie i małymi lub większymi krokami dalej iść do przodu - powiedział Kapustka w rozmowie z dziennikarzem serwisu "Łączy Nas Piłka".

Reklama

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

- Komplementy od Rio Ferdinanda czy Gary’ego Linekera to wielka sprawa. W życiu nie spodziewałem się, że coś takiego się wydarzy. Na pewno miałem mnóstwo szczęścia. Wielu chłopaków ma talent, intensywnie nad sobą pracuje, ale tego szczęścia im brakuje. Tym bardziej doceniam to, co mnie spotyka - dodał.

- Atmosfera w Leicester jest rewelacyjna, wszyscy bardzo miło mnie przyjęli. Ludzie są tu niezwykle serdeczni, poczynając od chłopaków w szatni, a na paniach pracujących w kuchni kończąc. Nie da się ukryć, że w aklimatyzacji bardzo pomaga mi Marcin Wasilewski - podkreślił Kapustka.

- Podstawowym celem na przyszły sezon jest dla mnie gra. Będę walczył o to, by z czasem stać się ważną postacią w Leicester. Jeśli chodzi o kadrę to mam nadzieję, że dostanę powołanie na najbliższy mecz z Kazachstanem i powalczymy o awans do mistrzostw świata - zakończył 19-latek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy