• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Asysta Wasilewskiego, zwycięstwo Leicester City

Polski obrońca Marcin Wasilewski zaliczył asystę i miał udział w wyjazdowym zwycięstwie Leicester City z West Bromwich Albion 3-2 w sobotnim meczu Premier League.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Marcin Wasilewski pojawił się na boisku po przerwie i asystował przy golu na 2-2.

Leicester do przerwy przegrywało 1-2. Wtedy trener Nigel Pearson zdecydował się wprowadzić Wasilewskiego. W 81. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym polski obrońca zgrał piłkę głową, a z pięciu metrów w siatce umieścił ją Robert Huth. W doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo gościom dał Jamie Vardy.

Leicester do miejsca gwarantującego utrzymanie traci trzy punkty. "Lisy" od zajmującego je Hull City rozegrało jednak o jeden mecz mniej.

W sobotę z drużyn z czołówki grał Arsenal. "Kanonierzy" skromnie pokonali na wyjeździe Burnley 1-0. Jedyną bramkę już w 12. minucie zdobył Aaron Ramsey. Z ławki rezerwowych zwycięstwo londyńczyków oglądał Wojciech Szczęsny.

W niedzielę hit kolejki - na Old Trafford odbędą się derby Manchesteru. Prowadząca w tabeli Chelsea Londyn na wyjeździe zmierzy się z Queens Park Rangers.