• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Aston Villa w Premier League! Aston Villa - Derby County 2-1 w finale barażu

Aston Villa pokonała 2-1 Derby County w finałowym meczu barażu na londyńskim Wembley i to ona zagra w przyszłym sezonie w Premier League!

Droga do rozgrywanego na słynnym Wembley finału nie była łatwa dla żadnej z obu drużyn. Aston Villa dopiero po serii rzutów karnych okazała się lepsza w dwumeczu od West Bromich Albion. Z kolei Derby County w pierwszym spotkaniu uległy 0-1 Leeds United, lecz w rewanżu wygrali 4-2 z ekipą Mateusza Klicha i awansowali do finału play-off.

Co ciekawe Aston Villa i Derby County, które zakończyły sezon odpowiednio na piątej i szóstej pozycji Championship wyeliminowały zespoły finiszujące na trzecim i czwartym miejscu.

Dodatkowego smaczku nadawały starciu osoby zasiadające na ławkach trenerskich. Trenerem Derby jest bowiem legenda Chelsea Frank Lampard, a jego wieloletni kolega z szatni "The Blues" John Terry jest asystentem trenera Aston Villa. Lampard z Terry’m wspólnie wystąpili w 575 meczach.

Wynik meczu pod koniec pierwszej połowy otworzył Anwar El-Ghazi, wykorzystując dośrodkowanie Ahmeda Elmohamady’ego z prawej strony. W tej sytuacji nie popisał się prawy obrońca Derby Jayden Bogle, który w łatwy sposób dał się wyprzedzić El-Ghaziemu.

Kwadrans po przerwie Aston Villa wygrywała już 2-0. Tym razem błąd popełnił bramkarz Kelle Roos, który wyszedł do dośrodkowania, ale przy zderzeniu z Johnem McGinnem wypuścił piłkę z rąk, a ta wpadła do bramki!

Derby ruszyło do ataku i dziesięć minut przed końcem meczu zdobyło kontaktową bramkę. Nie obyło się bez kontrowersji, bowiem wcześniej w polu karnym upadł Tyrone Mings, ale piłkarze Derby nie zdecydowali się na przerwanie gry. Wykorzystał to Jack Marriott, który strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce.

W końcówce było bardzo nerwowo. Derby nacierało, a sędzia doliczył aż siedem minut do regulaminowego czasu gry. Aston Villa zdążyła jednak przetrzymać napór przeciwnika i to ona w przyszłym sezonie zagra w Premier League!

Anglia - Championship
2019-05-27 16:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 85826 | Arbiter: P. Tierney

Aston Villa - Derby County 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 El-Ghazi (44.), 2-0 McGinn (59.), 2-1 Marriott (81.).

Jayden Bogle
86′ Tyrone Mings
Ashley Cole
Neil Taylor
Richard Keogh
Axel Tuanzebe
Fikayo Tomori51′
73′ Albert Adomah
Tom Lawrence73′
Jack Grealish
Tom Huddlestone63′
48′ Conor Hourihane
Bradley Johnson
 59′ John McGinn
Mason Mount
Tamy Abraham
Harry Wilson90′
 44′ 28′ Anwar El Ghazi