• 5 .Everton (13 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (12 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Aston Villa - Tottenham Londyn 0-2 (0-1). Liga angielska - 18. kolejka Premier League

W spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 marca, drużyna Aston Villa przegrała z Tottenhamem Londyn 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Villa Park w Birminghamie.

H. Kane 68'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmował piąte, natomiast drużyna Aston Villa (”The Villans”) - szóste miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 144 pojedynki zespół ”Kogutów” wygrał 63 razy i zanotował 49 porażek oraz 32 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do ”Kogutów” w 29. minucie spotkania, gdy Carlos Vinícius zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Lucas Moura.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tottenhamu Londyn.

Na murawie, jak to często zdarzało się Tottenhamowi Londyn w tym sezonie, pojawił się Ben Davies, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Reguilóna. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 60. minucie Bertrand Traoré został zastąpiony przez Anwara El Ghaziego.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Giovaniemu Lo Celsowi z drużyny gości. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 66. minucie, w zespole Tottenhamu Londyn za Giovaniego Lo Celsa wszedł Steven Bergwijn, a w jedenastce Aston Villa Morgan Sanson zmienił Rossa Barkleya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tottenhamu Londyn w 68. minucie spotkania, gdy Harry Kane strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Matty'ego Casha, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Keinan Davis, a murawę opuścił Trézéguet. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Aston Villa i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w zespole Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Moussa Sissoko wszedł za Tanguy'ego Ndombèlégo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Hugo Lloris
74′ Matty Cash
Japhet Tanganga
Ezri Konsa Ngoyo
Davinson Sánchez Mina
Tyrone Mings
Joe Rodon
90′ Matt Targett
Sergio Reguilón Rodríguez57′
Douglas Luiz Soares de Paulo
Giovani Lo Celso62′ 66′
60′ Bertrand Isidore Traoré
Tanguy Ndombèlé Alvaro81′
79′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Pierre Emil Hoejbjerg
81′ John McGinn
Lucas Moura
66′ Morgan Sanson
Alfie Sean Devine
66′ Ross Barkley
Eric Dier
60′ Anwar El Ghazi
Moussa Sissoko81′
Marvelous Nakamba
Gareth Bale
Jacob Matthew Ramsey
Steven Charles Bergwijn66′
79′ Keinan Davis
Dane Pharrell Scarlett

”The Villans” otrzymały w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.