• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Aston Villa - Manchester United 0-3 w meczu 34. kolejki Premier League

Aston Villa przegrała 0-3 z Manchesterem United w meczu 34. kolejki Premier League. Drużyna gości jest coraz bliżej ligowego podium.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Z przyjemnością ogląda się ostatnio grę "Czerwonych Diabłów". Od początku lutego drużyna Ole Gunnara Solskjaera zostaje niepokonana, a dziś wygrała czwarte spotkanie z rzędu.

Grę Manchesteru odmieniło sprowadzenie Bruno Fernandesa ze Sportingu Lizbona. Dziś Portugalczyk także wystąpił w głównej roli.

To właśnie Bruno Fernandes wywalczył rzut karny (choć zdaniem niektórych obserwatorów - kontrowersyjny) w 27. minucie, a później sam go wykorzystał. Na 2-0 podwyższył w doliczonym czasie gry Mason Greenwood po ładnie rozegranym kontrataku. Dla 18-letniego Anglika była to już dziewiąta ligowa bramka w tym sezonie.

W drugiej połowie w rolach głównych wystąpił duet środkowych pomocników "Czerwonych Diabłów" - Bruno Fernandes i Paul Pogba. Portugalczyk bezpośrednio z rzutu rożnego zagrał płasko przed pole karne. Pogba spokojnie przyjął sobie piłkę, poprawił i uderzył do bramki. Stojący w bramce Aston Villa Pepe Reina nie ruszył się nawet w kierunku piłki.

Manchester United po wygranej wciąż zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale zbliżył się już do ligowego podium na wyciągnięcie ręki. Do Leicester City traci zaledwie jeden punkt, do Chelsea FC - dwa. Aston Villa jest przedostatnia i zapewne niebawem spadnie do Championship.

Victor Lindeloef
52′ Ezri Konsa Ngoyo
Harry Maguire
Tyrone Mings
Luke Shaw
Neil Taylor
Aaron Wan-Bissaka40′ 66′
58′ Anwar El Ghazi
Bruno Miguel Borges Fernandes  27′ (k.) 71′
Jack Grealish
Nemanja Matić45′ 66′
59′ John McGinn
Paul Pogba  58′
84′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Anthony Martial79′
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Mason Greenwood  45′ 79′
59′ Mbwana Ally Samatta
Brandon Williams66′
84′ Indiana Denchev Vassilev
Andreas Hoelgebaum Pereira
58′ Conor Hourihane
Daniel James79′
Henri Lansbury
Juan Mata
59′ 81′ Marvelous Nakamba