Aston Villa Football Club - Everton Football Club 2-1 (1-0). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Aston Villa wygrał z Evertonem 2-1 (1-0). Mecz na Villa Park Stadium w Birminghamie obejrzało 41 883 widzów.

W  spotkaniu 2. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Aston Villa wygrał  z Evertonem  2-1 (1-0). Mecz na Villa Park Stadium w Birminghamie obejrzało 41 883 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Evertonu wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Philippe'owi Coutinhowi z drużyny Aston Villa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Aston Villa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie bramkę zdobył Danny Ings. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ollie Watkins.

W 34. minucie za Abdoulaye Doucoure'a wszedł Tom Davies. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Tom Davies, piłkarz Evertonu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aston Villa.

W 49. minucie kartkę obejrzał Lucas Digne z Aston Villa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Aston Villa doszło do zmiany. Emiliano Buendia wszedł za Philippe'a Coutinha.

Trener Evertonu postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Dwighta McNeila i na pole gry wprowadził napastnika Salomona Rondona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 75. minucie kartkę dostał Danny Ings, zawodnik Aston Villa. W 77. minucie Danny Ings został zmieniony przez Leona Baileya, co miało wzmocnić drużynę Aston Villa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Conora Coadego na Dele'a Allego oraz Demaraiego Graya na Amadou Onanę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aston Villa w 86. minucie spotkania, gdy Emiliano Buendia zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Olliego Watkinsa.

W 87. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Aston Villa Lucas Digne. W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce Aston Villa doszło do zmiany. Ezri Konsa wszedł za Matty'ego Casha.

Chwilę później trener Aston Villa postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Jacoba Ramseya wszedł Ashley Young, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Aston Villa utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Aston Villa doszło do zmiany. Calum Chambers wszedł za Diego Carlosa. Cztery minuty później sędzia pokazał kartkę Ashley Youngowi, zawodnikowi Aston Villa.

Jedenastce Evertonu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Aston Villa.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Aston Villa, a zawodnikom Evertonu przyznał jedną.

Jedenastka Aston Villa w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Evertonu wymieniła czterech zawodników.