• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Aston Villa FC - Manchester City 1-2 (1-2). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

21 kwietnia na Villa Park w Birminghamie odbył się mecz 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Manchesteru City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 2-1.

Rodri 40'

Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 151 pojedynków drużyna Manchesteru City wygrała 65 razy i zanotowała 48 porażek oraz 38 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aston Villa (”The Villans”) w pierwszej minucie spotkania, gdy John McGinn zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Ollie Watkins.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie Philip Foden wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Bernardo Silva.

Niedługo później Rodri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie starcia. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Bernardo Silva.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ilkayowi Guendoganowi z Manchesteru City. Była to 42. minuta pojedynku. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska John Stones osłabiając tym samym zespół gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Trener Aston Villa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Keinana Davisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jacob Ramsey. Drugą połowę drużyna Manchesteru City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Jesusa wszedł Aymeric Laporte.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Matty Cash, piłkarz Aston Villa. W 57. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Matty Cash z ”The Villans” i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 54. minucie. W 63. minucie Marvelous Nakamba zastąpił Rossa Barkleya.

W 75. minucie w drużynie Aston Villa doszło do zmiany. Anwar El Ghazi wszedł za Bertranda Traorégo. Niedługo później trener Manchesteru City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Fernandinho, a murawę opuścił Riyad Mahrez.

. Ederson
54′ 57′ Matty Cash
Ołeksandr Zinczenko
 1′ John McGinn
Bernardo Silva
75′ Bertrand Isidore Traoré
Ilkay Guendogan42′
46′ Jacob Ramsey
Rodrigo Hernández Cascante  40′
Douglas Luiz Soares de Paulo
Riyad Mahrez90′
63′ Marvelous Nakamba
Aymeric Laporte46′
63′ Ross Barkley
Benjamin Mendy
Carney Chibueze Chukwuemeka
. Fernandinho90′
75′ Anwar El Ghazi
Raheem Sterling
46′ Keinan Davis
Ferran Torres García

Zespół Manchesteru City był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce i jednej czerwonej.

Drużyna ”The Villans” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.