• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Aston Villa FC - Leicester City 1-2 (0-2). Liga angielska - 25. kolejka Premier League

W spotkaniu 25. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół Aston Villa przegrał z Leicester City 1-2 (0-2). Starcie odbyło się na Villa Park w Birminghamie.

H. Barnes 23'

Drużyna Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 83 mecze jedenastka Leicester City wygrała 35 razy i zanotowała 26 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leicester City w 19. minucie spotkania, gdy James Maddison strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Harvey Barnes.

Drużyna Aston Villa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył Harvey Barnes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Onyinye Ndidi z drużyny gości. Była to 34. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze Aston Villa odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę kontaktową zdobył Bertrand Traoré.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aston Villa: Douglasowi Luizowi w 51. i Ahmedowi El Mohamademu w 59. minucie. Chwilę później trener ”Lis” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Maddisona. Na boisko wszedł Nampalys Mendy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Trézéguet, a murawę opuścił Anwar El Ghazi.

W 76. minucie Ross Barkley został zmieniony przez Jacoba Ramseya. W tej samej minucie Ricardo Pereira został zmieniony przez Daniela Amarteya, a za Youriego Tielemansa wszedł na boisko Hamza Choudhury, co miało wzmocnić zespół Leicester City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Luiza na Morgana Sansona. Drużynie Aston Villa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”Lis”.

Kasper Schmeichel
59′ Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Luke Thomas
51′ 81′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Youri Tielemans88′
 48′ Bertrand Isidore Traoré
Ricardo Domingos Barbosa Pereira76′
67′ Anwar El Ghazi
Harvey Lewis Barnes  23′
John McGinn
Onyinye Wilfred Ndidi34′
76′ Ross Barkley
Marc Albrighton
76′ Jacob Ramsey
Hamza Choudhury88′
81′ Morgan Sanson
Nampalys Mendy64′
67′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Cengiz Ünder
Keinan Davis
Kelechi Promise Iheanacho

”The Villans” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.