• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Aston Villa FC - Fulham Londyn 3-1 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka Premier League

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 4 kwietnia, jedenastka Aston Villa wygrała z Fulham FC 3-1 (0-0). Starcie odbyło się na Villa Park w Birminghamie.

A. Mitrović 61'

Drużyna Fulham FC (”The Cottagers”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Aston Villa (”The Villans”) wygrał 17 razy i zanotował 14 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Douglasa Luiza z Aston Villa, a w 16. minucie Joachima Andersena z drużyny przeciwnej.

W 47. minucie Ademola Lookman został zastąpiony przez Ivana Cavaleirę.

Dopiero w drugiej połowie Aleksandar Mitrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fulham FC, strzelając gola w 61. minucie meczu. Trener Aston Villa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Trézégueta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Anwar El Ghazi. Posunięcie trenera było słuszne. Trézégueta strzelił wyrównującego gola w 78. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Bobby'emu De Cordovie-Reidowi z ”The Cottagers”. Była to 74. minuta spotkania.

Drużyna Aston Villa otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Trézéguet. Asystę przy bramce zaliczył Tyrone Mings.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Trézéguet z Aston Villa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Keinan Davis.

W następstwie utraty gola trener Fulham FC postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Rubena Loftusa-Cheeka i na pole gry wprowadził napastnika Josha Maję, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce ”The Cottagers” doszło do zmiany. Josh Onomah wszedł za Maria Leminę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ollie Watkins. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Bertrand Traoré.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
15′ 74′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Harrison Reed
Bertrand Isidore Traoré
Bobby De Cordova-Reid74′
62′ Anwar El Ghazi
Ademola Lookman47′
67′ Morgan Sanson
Mario René Junior Lemina83′
John McGinn
Ruben Loftus-Cheek83′
 87′ Ollie Watkins
Josh Onomah83′
74′ Jacob Matthew Ramsey
André-Frank Zambo Anguissa
62′  78′, 81′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Ivan Cavaleiro47′
67′ Keinan Davis
Josh Maja83′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę ”The Villans”, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.