• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Aston Villa FC - Everton Football Club 0-0. Liga angielska - 19. kolejka Premier League

13 maja na Villa Park w Birminghamie odbyło się starcie 19. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Everton FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

19. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-13 19:00 | Stadion: Villa Park | Arbiter: Martin Atkinson
Aston Villa FC
Everton
0
0

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Everton FC (”The Toffees”) zajmowała szóstą, natomiast zespół Aston Villa (”The Villans”) - siódmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 179 pojedynków drużyna Aston Villa wygrała 67 razy i zanotowała 62 porażki oraz 50 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bertrand Traoré z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

W drugiej minucie doliczonego czasu Matty Cash zastąpił Ahmeda El Mohamadego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie kartką został ukarany Gylfi Sigurdsson, piłkarz gości. Po chwili trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jacob Ramsey, a murawę opuścił Ross Barkley.

A trener ”The Toffees” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Gomesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Gylfi Sigurdsson. W 72. minucie Bertrand Traoré został zmieniony przez Jacka Grealisha, co miało wzmocnić drużynę Aston Villa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seamusa Colemana na Aleksa Iwobiego. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał John McGinn z ”The Villans”.

Jordan Pickford
45′ Matty Cash
Lucas Digne
90′ John McGinn
Seamus Coleman75′
43′ 72′ Bertrand Isidore Traoré
Abdoulaye Doucouré
Anwar El Ghazi
Marques Loureiro Allan
Douglas Luiz Soares de Paulo
Gylfi Thor Sigurdsson55′ 67′
65′ Ross Barkley
Richarlison de Andrade
Keinan Davis
Dominic Calvert-Lewin
Jed Steer
João Manuel Neves Virginia
45′ Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Robin Olsen
Kortney Hause
Niels Nkounkou
Carney Chukwuemeka
Bernard
72′ Jack Grealish
Tom Davies
Marvelous Nakamba
Fabian Delph
Jaden Philogene-Bidace
Andre Gomes67′
65′ Jacob Ramsey
Alex Iwobi75′
Wesley Moraes Ferreira da Silva
Joshua Christian Kojo King

Zespół ”The Villans” miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Aston Villa, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”The Toffees” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.